Zdravotní polštář, vhodný pro alergiky

Zdravotní polštáře

Zdravotní polštáře jsou u nás čím dál více oblíbené nejen vzhledem k jejich dostupnosti, ale také vzhledem k přibývajícím zdravotním problémům. Mnoho lidí má často sedavé zaměstnání a to naší páteři vůbec nesvědčí. Ani zaměstnání, které vyžaduje neustále stání na nohách není pro naše tělo a páteř ideální. To se může časem projevit na našem zdravotním stavu. Při takové práci je proto třeba již dopředu myslet na „zadní kolečka“.

Vyberte si, pro Vás vhodný, zdravotní polštář, který Vám zajistí, aby Vaše páteř byla ve správné poloze. Existuje celá řada anatomických polštářů, které se přizpůsobí křivkám Vašeho těla. Volba správného polštáře Vám zajistí klidný a zdravý spánek bez bolesti.

Zdravotní polštáře jsou vyrobeny z pěnové pryže nebo z jiných ekologických a nám vyhovujících materiálů. Nápln zdravotních polštářů bývají často z kuličkového polyesterového vlákna.

V dnešní době, kdy stále více přibývají děti s alergickými potížemi, jsou k dispozici rovněž polštáře vhodné pro alergiky. Tyto polštáře, nazývané také hypoalergenní, mají specifické složení náplně a vhodný vnější materiál polštáře. Lze vybírat, co se týče náplně, mezi umělými nebo přírodními vlákny. Musíte však sledovat na visačce složení materiálu. Mělo by být uvedeno přímo na visačce, že se jedná o polštáře pro alergiky (hypoalergenní polštář). Výrobci jsou již schopni i některé výplně z přírodních vláken ošetřit specifickým způsobem tak, aby chránily před vznikem roztočů.

Polštáře s výplní z umělých vláken jsou stále více oblíbené také vzhledem k jejich hebkosti, jemnosti a hřejivým schopnostem. Jsou velmi lehké oproti, dříve velmi používaným, péřovým polštářům. Výhodou jsou nejen tyto vlastnosti, možnost častějšího praní, ale také již zmíněné hypoalergenní vlastnosti u řady z nich. Praní těchto polštářů je opravdu snadné. Lze prát i na 90 stupnů, pokud je na visačce uvedeno. Jde převážně právě o polštáře určené alergikům.
Po vyprání polštářů je třeba myslet na jejich dostatečné vysušení. V opačném případě by nedostatečně usušená nápln u polštářů mohla zplesnivět. Tím by byl polštář nepoužitelný, poněvadž spaní s tímto polštářem by bylo zdraví škodlivé.

Polštáře by se měly po každém spaní protřepat. Doporučuje se na polštáře pořídit ochranný povlak, který chrání materiál polštáře před zašpiněním a průnikem vlhkosti. Existují rovněž speciální povlaky pro alergiky, které zabrání vzniku roztočů. Povlečení na polštář by se mělo měnit pravidelně, minimálně 1x za měsíc. Pokud se jedná o alergiky, praní by mělo být častější, včetně vyprání polštáře.

Již léta oblíbeným materiálem povrchu polštáře je bavlna. Jde o velmi příjemný materiál, který se používá pro téměř všechny dětské polštáře, přikrývky a povlečení. (viz článek povlečení – materiál, polštáře).

  • Pro tento článek ještě lze zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup
    * (uveďte včetně http://)
    * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
    * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
    Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit! Podmínky reklamy
Powered by pes502

, , , , , , , , , , , ,