Výplně poštářů, složení

Výplně polštářů

Polyesterová dutá vlákna – velmi oblíbená výpln u polštářů, hebký materiál s pevnou strukturou. Velmi pohodlně se na něm leží. Při pohybu nevydává tato výpln žádný hluk, je velmi příjemná na dotek.

Kuličkové duté vlákno – jde o polyesterová duté vlákno v podobě kuliček

Silikonizované vlákno – k dutému vláknu se přidá vrstva silikonu. Tím je tato výpln ještě měkčí.

Mikrovlákno (vzdušné vlákno) – jedno z nejjemnějších a nejměkčích materiálů výplně. Velmi hebká výpln, která se přizpůsobí našim křivkám a krásně přilne k tělu.

Molitanová pěna – hustota výplně je vysoká. Vyšší pevnost polštáře, podpírá dostatečně hlavu, střední tvrdost polštáře.

EPS mikroperličky - tento materiál je velmi odolný, hypoalergenní a příjemný na dotek. Je přizpůsobivý, kuličky se posouvají a „kopírují“ Vaše tělo. Vyrábějí se v různých velikostech.

Paměťová pěna – velmi oblíbená výpln u polštářů. Přizpůsobí se stavbě těla a Vám se bude pohodlně ležet a nic Vás nebude tlačit. Tyto polštáře jsou vyráběny v různých tvarech a jsou rozděleny dle potřeby – zdravotní polštáře, polštáře na podporu krku, páteře, hlavy apod.

Latex – představuje nejpevnější druh polštáře, který odolává roztočům a plísním. Často jsou tvarovány tak, aby poskytovaly podporu pro krk, takže pomáhají vyrovnat záda a šíji do správné polohy.

Vlna/bavlna – tato náplň je hypoalergenní a odolává plísním a roztočům. I tyto polštáře jsou dosti pevné. Vlna jako nápln do polštářů je vhodná pro ty, kteří mají bolesti hlavy a krční páteře.

Peří/prachové peří – patří mezi nejvhodnější polštáře pro dobrý noční spánek, můžete si totiž náplň v polštáři vytvarovat tak, jak vám nejlépe vyhovuje. Přestože je takový polštář měkký, je zároveň dostatečně pevný, aby vám poskytl potřebnou podporu. Pokud patříte mezi alergiky, můžete zvolit peří syntetické.

Třešnové pecky – tato výpln se používá pro chladící nebo ohřívací polštáře. Oceníte např. v době gravidity, při bolestech zubů apod.

Řepková náplň – udržuje déle vyšší teplotu v polštáři

  • Pro tento článek ještě lze zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup
    * (uveďte včetně http://)
    * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
    * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
    Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit! Podmínky reklamy
Powered by pes502

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,